Dündar, Kuş Pazarını Gezdi
Dündar, Kuş Pazarını Gezdi
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Soğanlı Kapalı Pazar Alanı´nda kurulan kuş pazarını gezerek, güvercin pazarlığına aracılık etti.
"Alper Taban istifa edecek mi"
"Alper Taban istifa edecek mi"
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban´ın belediye çalışanlarının siyasi propaganda yaptığını ispat etsinler istifa ederim sözü üzerine, belediyenin memur kadrosunda bulunan Eşref Yiğit´in AK Parti seçim çalışmalarına katıldığı ortaya çıktı. İYİ Parti adayı Özdemir, Taban´a istifa sözünü hatırlattı..
İnegöl´de Yeniden Refah´ın başkanı İlhan Baykan oldu
İnegöl´de Yeniden Refah´ın başkanı İlhan Baykan oldu
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Dündar: “Merkezdeki Fabrikalar da Dönüşüme Ayak Uydurmalı”
Dündar: “Merkezdeki Fabrikalar da Dönüşüme Ayak Uydurmalı”
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa´nın en önemli ulaşım akslarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı çevresindeki fabrikaların şehir merkezi dışına taşınmasını istedi. Dündar, Bursa´nın modern dönüşümüne özel sektörün de destek vermesi gerektiğini belirtti.
“7/24 Hizmette Öncü Belediyeyiz”
“7/24 Hizmette Öncü Belediyeyiz”
Belediyelerin vatandaşlara 7/24 hizmet vermesi için 81 ile genelge gönderilmesiyle başlayan Açık Belediyecilik uygulaması hakkında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Göreve geldikten sonra ilçe halkının her türlü istek, beklenti, tavsiye ve şikayetlerini ulaştırabilmeleri için oluşturulan çözüm merkezimiz ile 7/24 vatandaşların hizmetinde bulunarak bu alanda tüm belediyelere öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Yeni İnegöl´ü inşa edeceğiz
Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti Bursa Millet Vekili Vildan Yılmaz Gürel ve Ak Parti İlçe Başkan Mustafa Ersan 2019 yerel seçimleri çalışmaları kapsamında Baykoca Mahallesini ziyaret ettiler. Ziyarette açıklamalarda bulunan Başkan Taban ve Vildan Yılmaz Gürel TOKİ bölgesiyle alakalı önemli müjdeler verdiler.
Tarih: 26.2.2019 14:17:15

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ak Parti Bursa Millet Vekili Vildan Yılmaz Gürel ve Ak Parti İlçe Başkan Mustafa Ersan ve partililerle birlikte Baykoca Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldiler.

Müslüman Müslüman´ın aynasıdır

Ziyarette açıklamalarda bulunan  Vildan Yılmaz Gürel, “Şurada 18 yılda gözümüzü açıp kapayıncaya kadar nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Bizlerin üniversite öğrencisi olduğumuz dönemlerde yaşayamadığımız en temel haklarımız olan özgürlüklerimiz elimizden alındı. Dolayısıyla bu bizim davamızdı. Halende öyle.  Artık özgürlüklerimizi aldık. Belediyecilik anlamında hükümetimizin yapacağı işleri bu kısa zamanda yerine getirdik. Geleceğimize daha güzel bir Türkiye bırakmak adına daha çok çalışmamız gerekiyor. Değişen ve dönüşen dünyada kendimizi geliştirip çalışmak zorundayız. Eleştiriye açığız, bizler insanoğluyuz.  Her zaman her konuda eksiğimiz olabilir. Müslüman Müslümanın aynasıdır. Bizim bir yanlışımız varsa sizler vatandaşlık görevinizi yapın ve söyleyin ki şurada eksiğiniz var, bizce böyle olmalıydı, bizde ona göre kendimize çeki düzen verelim. Koltuk değil bizim sevdamız millet. Cumhurbaşkanımız bunu zaten her zaman gösteriyor. Ben kaç tane cumhurbaşkanı hatırlıyorum giderlerdi köşke girerlerdi kimse görmezdi onları. Ama bizim cumhurbaşkanımız sürekli halkla iç içe bir durumda. İnegöl için göstermiş olduğumuz adayımız Alper Taban´da gayretli, samimi, tevazulu, çalışkan, gayretli adam gibi adam” dedi.

Zarar ederek indirim yaptı

BUSKİ´nin yaptığı indirimlere de değinen Gürel; “ Normalde zam gelmişti, geldikten sonra 3 defa yüzde 10 indirim yapıldı. Alinur başkanımız zamlı fiyatı indirim yaparak normal fiyata döndürdük. Zamlı kalsaydı ciddi fark ödüyor olacaktık şuanda. Emin olun o indirimi de zarar ederek yaptı. Su en temel ihtiyaçlarımızdan biri kadınlarımız bunu daha iyi bilir. Susuz hayatta ikinci gün gerçekten rezalet” diyerek sözlerini tamamladı.

Şehir vatandaşla birlikte düzelir

Vildan Yılmaz Gürelden sonra konuşan Alper Taban, “Daha öncede Baykoca mahallemize gelmiştim bugün yine Allah nasip etti tekrar sizlerin arasındayım. Desteklerinizi ve dualarınızı almak adına bugün buraya bir nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Son 14-15 aydır şunu yapmaya çalıştım. Vatandaşımızın istek ve talepleri nedir. Bize iletmek istediği nedir. İnegöl şehrinin ve içerisinde yaşayan insanların zihninden geçen nedir? Bunları anlamaya çalıştık. Sizlerin bizlere daha kolay erişe bilmesi için gerekli altyapıları oluşturduk. 153 hattını oluşturarak sizlerin bizlere daha rahat ulaşmanıza olanak tanıdık. Eğer biz bir şehri iyileştirmek istiyorsak, buna sadece belediye başkanı ve ekibinin çalışarak yetişmesi mümkün değil. Halkın desteği ve katkısı olmadan açıkçası bunu bertaraf etmek mümkün görünmüyor. Vatandaş sorumluluğunu benimserse işimiz daha kolay olur”

İçme sularında kayıp kaçak var

Taban konuşmasını şöyle sürdürdü; “İçme suyuyla alakalı yaptığımız araştırmalarda şuanda bizim içme suyu hatlarımızın bir bölümü, eski bir bölümü de yetersiz. İçme suyu hatlarının kayıp kaçağı çok olunca beraberinde kaynaktan taşıdığınız miktar aboneye ulaşana kadar bir sürü kayıplara uğruyor. Buda bizlere tutar olarak daha fazla yansımış oluyor. İnşallah 2019´da alt yapıyı Dumlupınar hattından başlatıyoruz. Yaklaşık 130 milyonluk bir çalışma yapılacak. Bunlar tamamlandığında vatandaşa daha indirimli su içirebiliriz”

Yeni İnegöl´ü inşa edeceğiz

Allah nasip ederse Baykoca mahallesinde binaların arasında ki boş alanda bir semt sahasını hayata geçirmek istediğini belirten Taban, “Ben gençlerimizi, yavrularımızı önemsiyorum. Onlar için güvenli ve konforlu alanlar oluşturmalıyız. Sadece onlar istifade etmeyecek bu alandan yetişkinlerimizde istifade edecek. Çocuklarımız orada güvenli bir şekilde oynarken ailelerimizde orada oturup onları seyir edebilecekler. Bu bölge gelişime çok açık bir bölge olduğu için inşallah rahat yapılaşmayla ve sosyal donatı alanlarıyla yeni İnegölümüzü burada kuracağız. Biz 14-15 aydır önümüzdeki 5 yılın hayalini kurduk. Allah nasip ederse sizlerde göreceksiniz yeni İnegöl burada ayaklanacak. İnegöl içerisinde bir hava kirliliği problemi var şükür burası rakım olarak biraz daha yukarda olduğu için havası temiz durumda. Eskiden kim gidecek Baykoca´ya falan deniyordu şimdi bakıyorum herkes buralara doğru gelmeye başladı. Akhisar, Karalar ve Baykoca mahallelerimizde alt yapılar tamamlandıkça insanlarımız yavaş yavaş buralara gelmek zorunda kalacaklar. Bide aşağıda gerçekten nüfus olarak sıkışan bir şehrimiz var. 10 bin 250 kişi artı araç olarak da yıllık 2-3 bin araç artışı söz konusu. Bunlar korkunç rakamlar. Artık araçları üst üste koyacağız öyle görünüyor. Özellikle yoğunluk artışını sağlayan unsurlarını çevreye dağıtmak istiyoruz. Özellikle bu bölgede kamu binalarının da konuşlanmasıyla buranın vazifesini artırmak istiyoruz. Çünkü mevcut şehrin artık yükü hat safhaya gelmiş. Geçmişten de hatırlayacağınız Diş Hastanesi ve SGK gibi kamu binalarını şehrin dışında olan bölgelere alarak eşit ve dengeli bir şekilde şehrin her tarafına dağıtmak istiyoruz. İnşallah bu bölgede de kamu yatırımlarını hızlandırmak istiyoruz. Mesela yeni bir spor kompleksi, yeni bir kültür merkezi projeleri var düşünülen. Eski devlet hastanesi yapılırken burada da bir sağlık alanımız vardı. Onlar şuanda rezerv alan olarak elimizde duruyor. İnşallah oralarla ilgili bu önümüzdeki beş sene içinde doğru planlamalarla isabetli işler ortaya koymak, hem de hızlı bir şekilde buradaki kalkınmayı sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

Mezarlık ve Yoncalı kavşak yapılacak

Konuşmasını sürdüren Taban, “Bu yeni İnegöl Bölgesi için bir mezarlık projemiz var. Şuanda bununla alakalı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada mutlaka bir mezarlık hayata geçireceğiz. Yeni İnegöl gelecekte merkez bir yer olacağı için Buraya gelişlerin ve gidişleri bi düzenleyelim dedim. Şuanda mevcut bulunan Yenice kavşağını Yoncalı kavşağa çevirelim dedik ve şuanda tüm çalışmalar tamamlandı İnşallah çok yakın zamanda çalışmalarımıza başlayacağız.  Artık ışıklar falan olmayacak herkes güvenli bir şekilde dönüşlerini yapabilecek” diyerek sözlerini tamamladı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni İnegöl inşa edeceğiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AKP Korku salıyor
AKP Korku salıyor
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, "Türkiye´nin birçok yerinde olduğu gibi İnegöl´de de belediyecilik tıkanmış durumda. İsraf ve borç had safhaya ulaşmış, şehrimiz betona bulaşmıştır. Bunlar yetmezmiş gibi mevcut yönetim gerilimi artırıp korku salarak, bu mevcut sorunları saklamaya çalışıyor"dedi.
Soğanlı muhteşem bir camiye kavuştu
Soğanlı muhteşem bir camiye kavuştu
Bursa Büyükşehir Belediyesi´nin de destekleriyle yaptırılan Soğanlı Merkez Camii ibadete açıldı. Muhteşem bir görüntüye sahip caminin içini gezip, cemaatle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, cami yapımına katkı veren herkese teşekkür etti.
Dündar, Kuş Pazarını Gezdi
Dündar, Kuş Pazarını Gezdi
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Soğanlı Kapalı Pazar Alanı´nda kurulan kuş pazarını gezerek, güvercin pazarlığına aracılık etti.
"Alper Taban istifa edecek mi"
"Alper Taban istifa edecek mi"
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban´ın belediye çalışanlarının siyasi propaganda yaptığını ispat etsinler istifa ederim sözü üzerine, belediyenin memur kadrosunda bulunan Eşref Yiğit´in AK Parti seçim çalışmalarına katıldığı ortaya çıktı. İYİ Parti adayı Özdemir, Taban´a istifa sözünü hatırlattı..
"Misafirlerimizi sanayiye sokamıyoruz"
"Misafirlerimizi sanayiye sokamıyoruz"
Saadet Partisi İnegöl Belediye Başkan Adayı Eroğlu, "Sanayi mevcut belediyenin basiretsiz yönetimi yüzünden çöpten, çukurdan, düzensiz yapılaşmadan ve bozuk fiziki şartlardan geçilmiyor. Eğer sanayimiz bu hale getirilmeseydi bu israfa varacak harcamalar yapılmayacak, bu eziyetler çekilmeyecekti."dedi.
Doğanevler Meydanı´na Kavuştu
Doğanevler Meydanı´na Kavuştu
Her mahalleye meydan ve yeşil alan kazandırarak nefes aldıran Osmangazi Belediyesi, Doğanevler Mahallesi´nde yapımı tamamlanan meydanı törenle hizmete açtı.
Yılların özlemi gerçekleşiyor
Yılların özlemi gerçekleşiyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karacabey´e kazandırılacak Kültür Merkezi´nde inşaat başladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tarım, turizm ve sanayi potansiyeli ile önemli bir konumda bulunan Karacabey ilçesinin geleceğini planladıklarını söyledi.
İnegöl´de Yeniden Refah´ın başkanı İlhan Baykan oldu
İnegöl´de Yeniden Refah´ın başkanı İlhan Baykan oldu
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
İnegöl´de Saadet Şov
İnegöl´de Saadet Şov
31 Mart seçimleri öncesi aday tanıtım töreni düzenleyen Saadet Partisi, kapalı spor salonuna sığmadı.
Dündar´dan Bursa İçin Tarihi Müjde
Dündar´dan Bursa İçin Tarihi Müjde
Dündar: “Bursa´da 5 Bin Yeni İstihdam, 1 Milyon Turist”
Amatör spor Büyükşehir´le güçleniyor
Amatör spor Büyükşehir´le güçleniyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak Namık Kemal Spor Kulübü Hizmet Binası´nın temeli törenle atıldı.
Büyükşehir´de toplu sözleşme sevinci
Büyükşehir´de toplu sözleşme sevinci
Büyükşehir´de toplu sözleşme sevinci
Dündar: “Merkezdeki Fabrikalar da Dönüşüme Ayak Uydurmalı”
Dündar: “Merkezdeki Fabrikalar da Dönüşüme Ayak Uydurmalı”
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa´nın en önemli ulaşım akslarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı çevresindeki fabrikaların şehir merkezi dışına taşınmasını istedi. Dündar, Bursa´nın modern dönüşümüne özel sektörün de destek vermesi gerektiğini belirtti.
“7/24 Hizmette Öncü Belediyeyiz”
“7/24 Hizmette Öncü Belediyeyiz”
Belediyelerin vatandaşlara 7/24 hizmet vermesi için 81 ile genelge gönderilmesiyle başlayan Açık Belediyecilik uygulaması hakkında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Göreve geldikten sonra ilçe halkının her türlü istek, beklenti, tavsiye ve şikayetlerini ulaştırabilmeleri için oluşturulan çözüm merkezimiz ile 7/24 vatandaşların hizmetinde bulunarak bu alanda tüm belediyelere öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Toprak Büyükşehir´le bereketleniyor
Toprak Büyükşehir´le bereketleniyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik´te yaptırılan Aydınlar Sulama Göleti hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gölet için 2 milyon 342 bin ve sulama tesisi için 830 bin TL harcandığını belirterek, bu yatırımla bin 100 dekar alanın sulu tarıma açıldığını söyledi.
Osmangazi Metruk Binalardan Temizleniyor
Osmangazi Metruk Binalardan Temizleniyor
Osmangazi Belediyesi, Maksem Mahallesi´nde güvenlik açısından tehlike oluşturan ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu metruk binayı yıktı.
Eroğlu; “Savaşa Değil Seçime Gidiyoruz”
Eroğlu; “Savaşa Değil Seçime Gidiyoruz”
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, “Seçimlere tek başımıza giriyoruz, tek ittifakımız milletimizdir”dedi.
Osmangazi Meydanı Projesi Bursa Kamuoyuna Tanıtıldı
Osmangazi Meydanı Projesi Bursa Kamuoyuna Tanıtıldı
Dündar: “Bursa Denilince Akla Osmangazi Meydanı Gelecek”
Türkeş´in Adı Osmangazi´de Yaşayacak
Türkeş´in Adı Osmangazi´de Yaşayacak
Dündar: “Tarihi Değerlerimize Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz”
Halk su ücretlerinden rahatsız
Halk su ücretlerinden rahatsız
Halk su ücretlerinden rahatsız
 “Bursa için heyecanlıyız”
“Bursa için heyecanlıyız”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı´nda, Balkanların Bursa için değerine vurgu yaptı. Aktaş, Bursa´nın daha güzel yarınlara gidebilmesi adına heyecanlı olduğunu söyledi.
Ahududu üretimi 10 bin tona çıkacak
Ahududu üretimi 10 bin tona çıkacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tarımsal kalkınmayı desteklemek ve verimliliği arttırmak adına çalışmalarına hızla devam ettiklerini söyleyerek, ‘Kaliteli Ahududu Yetiştiriciliği Projesi´ kapsamında üreticilere 31 bin adet ahududu fidanı dağıttı.
"1 Nisan´da iş başındayız"
"1 Nisan´da iş başındayız"
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Hasan Eroğlu, "İnanıyoruz ki, 1 Nisan sabahı görev başında olacağız ve tahrip edilmiş İnegöl´ü yeniden inşa edeceğiz”
Eski Başkanlardan Dündar´a Övgü
Eski Başkanlardan Dündar´a Övgü
Osmangazi Belediyesi´nin önceki dönem başkanları, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar´ın Bursa´ya kazandırdığı projelerle ilçeyi Türkiye´de marka haline getirdiğini söyledi.
BURSA HABERLERİ
GÜNCEL
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
MAGAZİN
EĞİTİM
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
ASAYİŞ
POLİTİKA
SPOR
YAŞAM
EKONOMİ
DÜNYA