İş dünyasında değişim
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda yeni başkan Yavuz Uğurdağ oldu.
Tarih: 6.4.2018 15:40:52

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda (İTSO) bugün yapılan yönetim kurulu seçimlerinde, turuncu listenin destek verdiği mavi liste 22´ye karşı 25 oyla seçimi kazandı. İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ olurken, turuncu listenin temsilcisi Mahmut Demirtaş da meclis başkanlığına seçildi. 

Bugün saat 10.00´da başlayan yönetim Kurulu seçiminde turuncu listenin destekleriyle mavi listenin başkan adayı Yavuz Uğurdağ, 47 meclis üyesi içinde 25 oy alarak İTSO´nun yeni başkanı seçilirken, mevcut başkan ve beyaz listenin başkan adayı Metin Anıl 22 oy aldı. 1987 yılında başkanlığa seçilen Metin Anıl ise, 31 yılın ardından İTSO saşkanlığına veda etti. 
Meclis başkanlığı seçiminde ise, mavi listeye destek veren turuncu listenin temsilcisi Mahmut Demirtaş meclis başkanlığına seçildi. 
Yavuz Uğurdağ´ın başkanlığında göreve seçilen yeni yönetim kurulunda Kenan Kender, Halil Malkaç, Bahri Urgun, Murat Aydın, Metin Atış, Hatun Malgaralı, Hüseyin Özdemir, Nedim İncebay, Ali Ezim ve Bülent Boztepe yer aldı. 
Seçimin ardından bir konuşma yapan İTSO eski Başkanı Metin Anıl, “35 sene İTSO´ya hizmet ettim. Hakkımızı helal ediyorum. Tek gayemiz İTSO seçimini İnegöl´e yakışır bir şekilde yapıp bitirmekti. Bu seçim İnegöl´e yakışır bir şekilde geçti ve sonuçlandı. Yavuz Uğurdağ kardeşimiz bu dönemde yönetim kurulu başkanı oldu. Bize de 1 dönem mecliste ağabeylik yapma görevi düştü. Yaşadığımız her şeyi ortaya koyarak arkadaşlarımıza yardımcı olacağız. İnegöl sanayisinin kalkınması adına destek vereceğiz. El ele İnegöl´ü yeni hedeflere ulaştırmaya çalışacağız. Ne kazanan Yavuz Uğurdağ, ne de kaybeden Metin Anıl´dır. Kazanan İnegöl´dür” dedi. 
Yavuz Uğurdağ ise, “Uzun yıllardır İTSO´ya başkanlık eden Metin Anıl Beye çok teşekkür ediyorum. İTSO İnegöl şehri için çok önemli bir kurumdur ve bu kurum yıllardan beri İnegöl´e hizmet ediyor. Bu kurumda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Maksadımız İnegöl´e hizmet etmektir. Bu yarışın kazananı, kaybedeni yoktur. Bu yarışın kazananı İnegöl´dür. Meclis üyelerimiz bize teveccühte bulundular, İTSO´yu yönetmek için görev verdiler. Bizler de Metin başkanımın tecrübelerinden, bilgilerinden faydalanan birisiyiz. Bundan sonra hep birlikte İTSO´yu yöneteceğiz. Kazanan, kaybeden yoktur, kazanan ağabeylik, kardeşlik, dostluk olmuştur. Destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Seçimler İTSO´ya ve İnegöl´e hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: dünyasında değişim
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöllüler Başkent´te Buluştu
İnegöllüler Başkent´te Buluştu
İnegölspor Eski Başkanı İlhan Korkmaz ile Haber Yorum Gazetesi Sahibi Şerif Gürbaş ortaklığında kurulan Başkent Unlu Mamuller, İnegöl ilçe protokolünün katıldığı törenle açıldı.
İnegöl güçlü ekonomisi ile Türkiye´nin gözbebeği
İnegöl güçlü ekonomisi ile Türkiye´nin gözbebeği
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Uğurdağ başkanlığındaki İTSO heyetini makamında ağırladı
KOBİ OSB´YE TALEP YAĞIYOR
KOBİ OSB´YE TALEP YAĞIYOR
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez, Bursalı firmaların KOBİ OSB´ye büyük ilgi gösterdiğini belirterek, bini aşkın firmadan gelen taleplerin 5 milyon metrekareye ulaştığını söyledi.
ANIL´DAN ARABULUCULUK DEĞRLENDİRMESİ
ANIL´DAN ARABULUCULUK DEĞRLENDİRMESİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu´nu ile iş uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuğun iş dünyasına olan etkilerini değerlendirdi.
İZİNSİZ YAYANLARA BÜYÜK CEZA
İZİNSİZ YAYANLARA BÜYÜK CEZA
Müşterilerinin kişisel verilerini yayan şirketlere 1 milyon lira ceza ve 3 yıl hapis
TÜRK FİRMALARINA ÇAĞRI
TÜRK FİRMALARINA ÇAĞRI
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, 180 milyona yaklaşan nüfusu ve hızla büyüyen ekonomisiyle dikkat çeken Bangladeş´in İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam´ı ağırladı.
KDV ORANLARI EŞİTLENMELİ
KDV ORANLARI EŞİTLENMELİ
İnegöl İşadamları Derneği Başkanı Hakan Özdemir, Maliye Bakanı Naci Ağbal´dan KDV oranlarının eşitlenmesini istedi.
TÜRK METAL´DEN YÜRÜYÜŞ EYLEMİ
TÜRK METAL´DEN YÜRÜYÜŞ EYLEMİ
Türk Metal Sendikası, MESS ile yaptığı görüşmelerden uzlaşma alamayınca eylem sürecine başladı. Servislerden fabrika yolunda inen işçiler, 11 iş yerine yürüyerek gitti.
BÜYÜME İŞ DÜNYASINA MORAL VERDİ
BÜYÜME İŞ DÜNYASINA MORAL VERDİ
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye´nin yılın 3´üncü çeyreğinde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmasının iş dünyasına büyük moral verdiğini söyledi.
BURSA HABERLERİ
GÜNCEL
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
MAGAZİN
EĞİTİM
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
ASAYİŞ
POLİTİKA
SPOR
YAŞAM
EKONOMİ
DÜNYA