İnegöllüler Başkent´te Buluştu
İnegölspor Eski Başkanı İlhan Korkmaz ile Haber Yorum Gazetesi Sahibi Şerif Gürbaş ortaklığında kurulan Başkent Unlu Mamuller, İnegöl ilçe protokolünün katıldığı törenle açıldı.
Tarih: 6.8.2018 07:36:49

Mahmudiye Mahallesi Sanayi Caddesi üzerinde kurulan Başkent Unlu Mamuller, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine AK Parti Bursa Eski Milletvekili Hüseyin Şahin, İlçe Kaymakamı Ali Akça, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, siyasi parti temsilcileri Oda ve dernek vaşkanları ile vatandaşlar katıldı.

HER İŞ KALİTE VE DOSTLARLA BÜYÜR

Açılışta konuşan firma ortaklarından İlhan Korkmaz,“Bizler için çok özel olan bu günde bizleri yalnız bırakmadığınız içinhepinize teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki her iş kalite ve dostlarla büyür. Bizler inşallah yaptığımız işte kalitemize ve hijyenimize güveniyoruz. Siz dostlarımızı da her zaman yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

 

EKONOMİYE VE İSTİHDAMA KATKI

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ ise, “Bugün yine bir bereket kapımızın, bir işyerimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Her yeni işyeri,bir heyecandır,ekonomiye bir katkıdırve istihdama bir destektir. Özellikle hem İlhan başkanımın hem de Şerif kardeşimin bundan önceki görevlerindeki başarılarından dolayıda bu işyerinin hem kaliteli hem leziz bir ortam sağlayacağına kanaatindeyim. İşyerimizin öncelikle kendilerine sonrasında İnegöl´ümüze hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

 

YENİ İŞLETMELER İNEGÖL´E GÜÇ KATIYOR

Belediye Başkanı Alper Taban,“Bu güzel günde, İnegöl´ümüzde geçmişte de hizmet eden, bugünde hizmet eden ve yeni ufuklara yelken açanarkadaşlarımızın işletmelerinde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Şehrin yöneticisi olarak hemen hemen her gün yeni işletmelerin kuruluyor olması İnegöl için bir kazançtır. İnegöl altıyla üstüyle verimli bir bölge, tabi burada yaşayan insanların meziyeti, becerisi ile olduğunu düşünüyorum. Bir ilçe olarak bunları yapıyor olmamız çok önemli…Tabi burada yapılan katma değer tüm ülkeye yayılıyor, beraberinde daha güçlü bir ekonomi, daha kalkınmış bir Türkiye gerçekleşmiş oluyor. Tabi geçmişteki deneyimleri ve tecrübeleri de göz önünde bulundurduğumuzda günün şartlarına uygun güzel bir işletme hayata geçiriliyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum, hayırlı işler diliyorum” diye konuştu.

ŞAHİN´DEN BEREKET TEMENNİSİ

AK Parti Bursa eski Milletvekili Hüseyin Şahin, “Şerif kardeşimiz gazeteciliğe farklı bir perspektif getiren bir kişilik, iyi eleştiriyor, hem de çok iyi eleştiriyor. Beni de çok eleştirdi, eleştirmesini de istiyorum zaten. Eğer ki eleştiri varsa kalite vardır, yarış vardır, bereket vardır ve orada bir rahmet vardır. Bu gözle şehri adına, memleketi adına, yaşadığı yer adına eğer eleştiriyor ise bizim de güzel şeyler yapmak için mücadele etmemiz gerekiyordu.Bizde bunun için mücadele ettik. Kendisini kutluyorum. İlhan arkadaşımda benim çocukluk arkadaşımdır. Kendisi çok farklı iş sahalarında İnegöl´e büyük hizmetler vermiştir. İnegöl´e ilk özel okulu, Altın Nesil okulunu açan, ilk özel öğrenci yurdunu açan arkadaşımızdır. Aynı zamanda İnegölspor başkanlığı dönemide çok başarılıydı. Yani bu demek oluyor ki İlhan arkadaşımızda ve Şerif kardeşimizde araştırmacı ve geliştirmeci bir ruh var. Ürünlerinde tadına baktık,hepsi çok güzel ürünler, içine farklı bir ruh katmışsınız, bereketi bol kazançlar diliyorum. İşyerinin yeri de çok güzel, tam sanayi geçiş istikametinde inşallah güzel işler yaparsınız bereketli işler yaparsınız” ifadelerini kullandı.

YAPILAN İŞİN HAKKI VERİLMELİ

Son olarak konuşan Kaymakam Ali Akça ise,“Şerif beye ve İlhan beye bereketli kazançlar diliyorum. İnşallah buradaki sinerji bundan sonraki süreçte de işlerine yansır ve yine biz inanıyoruz ki yaptığınız işin hakkını vererek yaparsanız. Allah size rızkı da nasip eder. Nasip olan rızkı da bölüşerek nasiplendirirsiniz. Bu bölgede çok fazla miktarda esnaf kardeşimiz var. Bütün esnaf kardeşlerimizin de işleri bereketli olur, hayırlı olur, uğurlu olur. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İnegöllüler Başkent Buluştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöl güçlü ekonomisi ile Türkiye´nin gözbebeği
İnegöl güçlü ekonomisi ile Türkiye´nin gözbebeği
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Uğurdağ başkanlığındaki İTSO heyetini makamında ağırladı
İş dünyasında değişim
İş dünyasında değişim
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda yeni başkan Yavuz Uğurdağ oldu.
KOBİ OSB´YE TALEP YAĞIYOR
KOBİ OSB´YE TALEP YAĞIYOR
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez, Bursalı firmaların KOBİ OSB´ye büyük ilgi gösterdiğini belirterek, bini aşkın firmadan gelen taleplerin 5 milyon metrekareye ulaştığını söyledi.
ANIL´DAN ARABULUCULUK DEĞRLENDİRMESİ
ANIL´DAN ARABULUCULUK DEĞRLENDİRMESİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu´nu ile iş uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuğun iş dünyasına olan etkilerini değerlendirdi.
İZİNSİZ YAYANLARA BÜYÜK CEZA
İZİNSİZ YAYANLARA BÜYÜK CEZA
Müşterilerinin kişisel verilerini yayan şirketlere 1 milyon lira ceza ve 3 yıl hapis
TÜRK FİRMALARINA ÇAĞRI
TÜRK FİRMALARINA ÇAĞRI
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, 180 milyona yaklaşan nüfusu ve hızla büyüyen ekonomisiyle dikkat çeken Bangladeş´in İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam´ı ağırladı.
KDV ORANLARI EŞİTLENMELİ
KDV ORANLARI EŞİTLENMELİ
İnegöl İşadamları Derneği Başkanı Hakan Özdemir, Maliye Bakanı Naci Ağbal´dan KDV oranlarının eşitlenmesini istedi.
TÜRK METAL´DEN YÜRÜYÜŞ EYLEMİ
TÜRK METAL´DEN YÜRÜYÜŞ EYLEMİ
Türk Metal Sendikası, MESS ile yaptığı görüşmelerden uzlaşma alamayınca eylem sürecine başladı. Servislerden fabrika yolunda inen işçiler, 11 iş yerine yürüyerek gitti.
BÜYÜME İŞ DÜNYASINA MORAL VERDİ
BÜYÜME İŞ DÜNYASINA MORAL VERDİ
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye´nin yılın 3´üncü çeyreğinde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmasının iş dünyasına büyük moral verdiğini söyledi.
BURSA HABERLERİ
GÜNCEL
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
MAGAZİN
EĞİTİM
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
ASAYİŞ
POLİTİKA
SPOR
YAŞAM
EKONOMİ
DÜNYA