AJANS-YORUM-MATBAA HİZMETLERİ-(0224-711-08-28)
İnegöl´de Mobil Zabıta Dönemi
Yeni Nesil Belediyecilik çatısı altında İnegöl Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü yapmış olduğu çalışmalar ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilk olarak vatandaş talep, öneri ve şikâyetlerine yönelik olan mobil uygulama ortamına geçmişti. Şimdi ise Mobil Denetim Takip Sistemi ile zabıta ekipleri sahada çok daha güçlü olacak.
Tarih: 26.8.2019 11:34:46

Vatandaşların sağlık ve huzuru için görev yapan Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, İnegöl Belediyesi´nin teknolojiye yaptığı yatırımlarla sahada çok daha hızlı ve etkin hale getiriliyor. Uygulama ile ilgili olarak eğitim alan ekipler daha hızlı bir denetim sistemine kavuşacaklar. 


YILLIK ANALİZ RAPORLAMASI YAPILDI
Bilgi İşlem Müdürlüğü´nün analitik çalışmaları sayesinde “İş Zekâsı ve Raporlama” uygulamaları ile son bir yıl içerisinde mobil uygulamaya geçirmiş olduğu Zabıta Saha Ekipleri tarafından toplamda 8434 kalem iş ve işlem gerçekleştirilmiş oldu. Ekipler, artık ofise gitmeden sadece bölgelerde çalışıyor, denetim ve işlemleri anında ve yerinde yapıyor.


Çeşitli iletişim kanalları üzerinden vatandaşlarımızdan almış olduğumuz bildirimler ile zabıta ekiplerimiz en çok iş ve işlemi son bir yıl içerisinde sırası ile Kemalpaşa, Mahmudiye, Sinanbey ve Cuma Mahallesi´nde gerçekleştirmiş oldular. Yapmış olduğumuz analiz ile gelen şikayetler arasında sırası ile Yer Tespiti, Yaya Yolu İşgali, İş Yeri Denetimi ve Dilencilik vakaları en çok müdahalede bulunan konular arasında yer aldı.


TEKNOLOJİK YENİLİKLERLE DAHA HIZLI ÇÖZÜMLER 
Bütün işlemlerini dijital ortamda sürdüren İnegöl Belediyesi, hizmette verimlilik artışına yol açacak yeniliklerine devam ediyor. Teknolojiye yapılan yatırımların meyvelerini toplamaya başlayan belediye, Zabıta Müdürlüğü´nü de tamamen mobil hale getirdi. 2018 yılından itibaren başlayan yeni uygulamada zabıta personeli artık ofis yerine direk bölgedeki görev yerine gidiyor. Evden hazırlıklı olarak çıkan zabıtalar, hemen mesailerine başlıyor. 


MOBİL UYGULAMALAR İLE İŞİMİZİ HER YERDEN YÖNETİP TAKİP EDEBİLİYORUZ
Sahadaki hızlı ve etkili çalışmalarıyla vatandaşın memnuniyetini artıran zabıta ekipleri, tam donanımlı teknolojik cihazlarıyla tüm işlemleri yerinde ve anlık olarak yapabilecek. Böylece şehrimizin her bir köşesinde vatandaşın yoğun olarak bulunduğu alanlara mobil uygulamalar sayesinde denetimlerini arttırarak olaylara daha çabuk müdahale edebilecekler. 


PİLOT UYGULAMADAN OLUMLU SONUÇLAR ALDIK
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Alper Taban; “2018 yılı itibari ile başlatılan pilot uygulamadan olumlu sonuçlar alınarak vatandaşlarımızın her türlü sıkıntılarını dinleyen, çözmek için gayret gösteren ve belediyemizi sokakta temsil eden zabıta personelimizi mobil teknoloji ile donattık. Ofislerine gitmelerine gerek kalmaksızın her türlü istek, talep, öneri, şikayetin yanı sıra yapmış olduğumuz son geliştirmeler neticesinde sahadayken işyerlerini de mobil teknolojilerin getirdiği kolaylıklar sayesinde denetleyebiliyorlar. Bu sayede uygunsuz hareket etmekte olan esnaflarımızı uyarabilecek ve yapılan tüm iş ve işlemler merkez ofislere de anında bildirilmiş olacaklar. Yenilikçi uygulamalarımızı her alanda vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Bilgi Teknolojileri alanında yapmış ve yapacak olduğumuz çalışmalarımız ile şehrin huzuruna çok daha fazla katkı verebilecek, diğer kolluk kuvvetleriyle de etkili işbirlikleri sayesinde vatandaşın huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” açıklamasında bulundu. 


İNEGÖL´DE MOBİL ZABITA İLE HIZLI DENETİM
Ayrıca Başkan Taban; “Belediyemizin tüm birimlerini teknolojinin sağlamış olduğu imkanlarla donatarak her türlü iş ve işlemi “Yeni Belediyecilik” ilkesi ile çok daha hızlı ve yerinde çözmeyi amaçlıyoruz. Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü mıntıka ekipleri "Mobil Zabıta" uygulamasıyla denetim işlemlerini çok daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirecek. Mobil Zabıta uygulamasıyla ilgili eğitim alan Zabıta Ekiplerimiz bu sayede; mobil ekipmanlarıyla denetim, kimlik, adres, ruhsat ve vergi bilgileri sorgulamasını anlık yapabilecekler. Uygulama denetim yapılan yerin konum bilgisini saklayıp ve bunun sayesinde harita üzerinde denetim ve kontrolleri yapılan yerlerin istatistiği çıkartılabilecek. Denetim esnasında fotoğraf çekilmesine, saklanmasına ve merkeze gönderilmesine de imkan sağlayarak yapılan tüm denetimler online ve güncel olarak arşivlenebilecek. Uygulama ile çok daha hızlı ve şeffaf denetimler gerçekleştirilirken; denetim yapılacak yer ya da şikâyete konu yer hakkında önceki yapılan işlemler hakkında bilgi sahibi de olunabilecek. Teknolojiyi yakından takip eden ve hizmet kalitesinin artırılması noktasında teknolojiyi kullanan bir belediyeyiz. Bilgi İşlem Müdürlüğü´müzün geliştirdiği uygulama ile denetimleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirirken, zaman kaybının da önüne geçmiş olacağız. Güçlü bir teknoloji alt yapı ile güçlü bir belediye olmanın, hızlı çözümler üretmenin bizi daha çok başarıya ulaştıracağına inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İnegöl Mobil Zabıta Dönemi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Balkan festivaline muhteşem gala
Balkan festivaline muhteşem gala
Namık Kemal Halk Oyunları Derneği´nin (NAKEM) bu yıl 14.´sünü düzenlediği Balkan Festivali, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın da katıldığı gala gecesiyle unutulmaz günlerinden birini yaşadı.
Sokak hayvanları bu kış üşümeyecek
Sokak hayvanları bu kış üşümeyecek
Gemlik Belediyesi ilçenin çeşitli noktalarına kedi evleri ve köpek kulübeleri yerleştirmeye devam ediyor.
Büyükşehir ‘ortak akıl´ ile büyüyor
Büyükşehir ‘ortak akıl´ ile büyüyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Büyükşehir ortak akıl ile büyüyor” diyerek, ilçelerdeki muhtarlarla buluşma toplantılarına Büyükorhan´dan başladı.
Yenişehir´de okçular nefesleri muhteşem gösteri
Yenişehir´de okçular nefesleri muhteşem gösteri
Yenişehir´in Kurtuluş Etkinlikleri ve 6. Uluslararası Altın Biber, Kültür, Tarım ve Hayvancılık Festival Korteji, Atlı ve Yaya Okçular eşliğinde 07 Eylül 2019 Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleşti.
İnegöl Belediyesi´nden eğitime destek
İnegöl Belediyesi´nden eğitime destek
İnegöl Belediyesi, şehrin tarım değerleri arasında yer alan çileği ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak adına hafta sonu Çilek Festivali düzenleyecek.
iİnegöl´de Yeni Yollar Açılıyor
iİnegöl´de Yeni Yollar Açılıyor
İnegöl Belediyesi, Akhisar Mahallesi´nin yeni yerleşim bölgelerinde inşaat çalışmalarının başladığı alanlarda yeni yollar açmak üzere hummalı bir çalışma sürdürüyor.
GUHEM´de hedef 23 Nisan
GUHEM´de hedef 23 Nisan
GUHEM´de hedef 23 Nisan
Bursa´da kurtuluş coşkusu
Bursa´da kurtuluş coşkusu
Bursa´nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü, kentte büyük bir coşkuyla kutlandı. Bursa´nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın katılımıyla, Tophane´den Atatürk Anıtı´na dek uzanan bir kortej gerçekleştirildi.
Bursaspor yönetiminden Başkan Erdem´e ziyaret
Bursaspor yönetiminden Başkan Erdem´e ziyaret
Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan ve yönetimini makamında ağırlayan Başkan Turgay Erdem, “Nilüfer Belediyesi olarak, Bursaspor´a destek olmak için her zaman elimizden geleni yapacağız” dedi.
Gemlik´te şanlı kurtuluşun 97. yılı kutlandı
Gemlik´te şanlı kurtuluşun 97. yılı kutlandı
Gemlik´in Düşman İşgalinden Kurtuluşu´nun 97 yılı kutlandı.
Başkan Aktaş´tan çocuklara Bursaspor forması
Başkan Aktaş´tan çocuklara Bursaspor forması
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor-Fenerbahçe hazırlık maçı öncesinde onlarca çocuğa Bursaspor forması dağıttı.
Nilüfer´de festival coşkusu
Nilüfer´de festival coşkusu
Müzik dünyasının seçkin isimlerini buluşturan Nilüfer Müzik Festivali´nin ikinci gününde, Mor ve Ötesi grubu ile rap müziğin ünlü ismi Ceza, katılımcıları coşturdu.
İnegöl´de 1 buçuk ton köfte pişti
İnegöl´de 1 buçuk ton köfte pişti
İnegöl´de 1 buçuk ton köfte pişti
Karacaaliye asfalt, Hisar´a parke taşı
Karacaaliye asfalt, Hisar´a parke taşı
Gemlik Belediyesi asfalt ve parke taşı çalışmalarına devam ediyor.
Başkan Aydın´dan Zabıta Teşkilatı´na Ziyaret
Başkan Aydın´dan Zabıta Teşkilatı´na Ziyaret
Başkan Aydın´dan Zabıta Teşkilatı´na Ziyaret
Yenişehir´de şehitlere mevlid okutuldu
Yenişehir´de şehitlere mevlid okutuldu
Yenişehir´in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıldönümü münasebetiyle Çınarlı Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.
Sertifikalar Başkan Erdem´den
Sertifikalar Başkan Erdem´den
Nilüfer Belediyesi´nin desteği ile Akçalar Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen yaz futbol okulu eğitimleri sona erdi. 12-14 yaş aralığındaki 70 çocuk sertifikalarını Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem´den aldı.
Mudanya´da Büyük Zafere Büyük Kutlama
Mudanya´da Büyük Zafere Büyük Kutlama
Mudanya´da Büyük Zafere Büyük Kutlama
Özhaseki İznik´te Davud-İ Kayseri Türbesini Ziyaret Etti
Özhaseki İznik´te Davud-İ Kayseri Türbesini Ziyaret Etti
AK Parti Genel Merkezince bu yıl 4´üncüsü düzenlenen “Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı” öncesi Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki İznik´i ziyaret etti.
Yıldırım Belediyesi´nden eğitime destek
Yıldırım Belediyesi´nden eğitime destek
Yıldırım Belediyesi´nden eğitime destek
İnegöl´de kurtuluş coşkusu
İnegöl´de kurtuluş coşkusu
İnegöl Belediyesi, İnegöl´ün düşman işgalinden kurtuluşunun 97´nci yılında kurtuluş etkinlikleri kapsamında kahramanlık türkülerinden oluşan bir konser düzenledi. Konser öncesi Büyükşehir Belediye Bandosu, şehrin merkezinde geçiş töreni yaptı.
BURULAŞ´ın araç filosu gençleşti
BURULAŞ´ın araç filosu gençleşti
Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi Burulaş geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı 26 mikrobüs ve 50 otobüsün ardından bu yıl da filoya 12 metrelik 25 yeni otobüsü dahil etti.
Adamına göre muamele yok
Adamına göre muamele yok
Zabıta teşkilatının 193´üncü kuruluş yıldönümü etkinliğine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, esenlik hizmetlerinin ulaştırılmasıyla ilgili net konuştu. Kuralların herkes için geçerli olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, “Adamına göre muamele yok” dedi.
Trabzonlu eski vekil kendisi ile çelişti
Trabzonlu eski vekil kendisi ile çelişti
AK Parti Trabzon Eski Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, attığı twitle Trabzonspor´u 2010-2011 Futbol Sezonunun Şampiyonu ilan etti.
DOLAR
5.6665
EURO
6.2876
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi