Dündar, Kuş Pazarını Gezdi
Dündar, Kuş Pazarını Gezdi
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Soğanlı Kapalı Pazar Alanı´nda kurulan kuş pazarını gezerek, güvercin pazarlığına aracılık etti.
"Alper Taban istifa edecek mi"
"Alper Taban istifa edecek mi"
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban´ın belediye çalışanlarının siyasi propaganda yaptığını ispat etsinler istifa ederim sözü üzerine, belediyenin memur kadrosunda bulunan Eşref Yiğit´in AK Parti seçim çalışmalarına katıldığı ortaya çıktı. İYİ Parti adayı Özdemir, Taban´a istifa sözünü hatırlattı..
İnegöl´de Yeniden Refah´ın başkanı İlhan Baykan oldu
İnegöl´de Yeniden Refah´ın başkanı İlhan Baykan oldu
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Dündar: “Merkezdeki Fabrikalar da Dönüşüme Ayak Uydurmalı”
Dündar: “Merkezdeki Fabrikalar da Dönüşüme Ayak Uydurmalı”
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa´nın en önemli ulaşım akslarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı çevresindeki fabrikaların şehir merkezi dışına taşınmasını istedi. Dündar, Bursa´nın modern dönüşümüne özel sektörün de destek vermesi gerektiğini belirtti.
“7/24 Hizmette Öncü Belediyeyiz”
“7/24 Hizmette Öncü Belediyeyiz”
Belediyelerin vatandaşlara 7/24 hizmet vermesi için 81 ile genelge gönderilmesiyle başlayan Açık Belediyecilik uygulaması hakkında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Göreve geldikten sonra ilçe halkının her türlü istek, beklenti, tavsiye ve şikayetlerini ulaştırabilmeleri için oluşturulan çözüm merkezimiz ile 7/24 vatandaşların hizmetinde bulunarak bu alanda tüm belediyelere öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
İnegöl güçlü ekonomisi ile Türkiye´nin gözbebeği
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Uğurdağ başkanlığındaki İTSO heyetini makamında ağırladı
Tarih: 27.4.2018 12:25:21

Nisan ayı başında yapılan seçimlerde göreve gelen Yavuz Uğurdağ başkanlığındaki İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetim kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu´na nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, ilçe ekonomisini daha da büyütmek için uygulayacakları projeleri TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu´na anlatan İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl´ün örnek bir üretim merkezi ve Türkiye´nin gözbebeği olduğunu söyledi. 
Ziyarette konuşan Yavuz Uğurdağ, TOBB´nin Türkiye´nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri ve İTSO´nun üst kuruluşu olduğunu belirtti. Yeni dönem hedeflerini anlatmak ve projelerini anlatıp destek istemek amacıyla TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu´nu makamında ziyaret ettiklerini söyleyen Yavuz Uğurdağ, “Sayın Hisarcıklıoğlu, TOBB´da çok büyük emekleri olan deneyimli biri. TOBB bünyesindeki odalarla ve üyelerin sorunları ile yakından ilgileniyor” dedi. 
Güçlü bir ekonomiye sahip olan İnegöl´ün istihdama sağladığı katkı, düzenli olarak yıllardır fazla veren dış ticareti, planlı sanayileşmesi ve mobilya sektöründeki gücü ile dikkat çektiğine vurgu yapan Başkan Yavuz Uğurdağ, ilçe ekonomisinin daha da iyi duruma gelmesi için bir dizi proje hazırladıklarını belirtti. 
İnegöl ekonomisinde mobilya sektörünün önemli bir payı olduğunu kaydeden Başkan Yavuz Uğurdağ, yapacakları çalışmalar ile bu sektörün önünü daha fazla açmayı hedeflediklerini söyledi. Mobilya sektörüne katma değerinin yüksekliği, istihdam dostu olması ve diğer sektörlere olan olumlu katkısı nedeni ile önem verdiklerini ifade eden Uğurdağ, yeni dönemde ilçedeki tüm sektörlerin önünü açacak projeleri olduğunu da vurguladı. Yavuz Uğurdağ, İnegöl´ün köftesinin tüm dünyada tanınması, Oylat´a daha çok ziyaretçi gelmesi, mobilya kadar güçlü olan tekstil sektörü, son yıllarda çıkış yakalayan makine sektörü için bir dizi projeleri olduğunu ve verimli topraklarında yetişen tarım ürünlerinin değerlendirilmesi için de gıda sektörüne destek vereceklerinin altını çizdi. 
Türkiye´nin ekonomik açıdan gelişmesi için gençlerin ve kadınların iş hayatına daha çok katılmaları gerektiğini de söyleyen Yavuz Uğurdağ, bu konudaki duyarlılıklarını İTSO´nun yeni yönetim kurulunda genç ve kadın üyelere yer vererek kanıtladıklarını vurguladı. Uğurdağ, kadınların hayatın her alanında olduğu gibi iş dünyasında da başarılı olduklarını, gençlerin de enerjileri ile ekonomiye büyük bir ivme kazandırdığını sözlerine ekledi. 
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu´da, İnegöl´ün güçlü ekonomisi ve her yıl dış ticaret fazlası vererek ülke ekonomisine sunduğu katkı nedeni ile Türkiye´nin gözbebeği olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, 1890 yılında kurulan İTSO´nun köklü geçmişi ile TOBB´a bağlı oda ve borsalar arasında güzide bir yeri bulunduğunu dile getirdi. İnegöl´ün yıllık 1 milyar doların üzerindeki dış ticaret hacmi, yıllardır dış ticaret fazlası vermesi, bünyesindeki Organize Sanayi Bölgelerinde üretim yapan sanayi tesisleri, çevreye duyarlı üretimi, mobilya sektöründeki başarısı ile dikkatleri üzerine çektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, “ilçe ekonomisine yön veren İTSO´nun, takdire şayan çalışmalarını gıpta ile izliyoruz. Bu güzide kurumumuzun yeni yönetim kurulu üyelerini ve meclis divanını ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. TOBB olarak İnegöl´e ve iş dünyasına hizmet veren İTSO´ya elimizden gelen her türlü katkıya hazırız” diye konuştu. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöllüler Başkent´te Buluştu
İnegöllüler Başkent´te Buluştu
İnegölspor Eski Başkanı İlhan Korkmaz ile Haber Yorum Gazetesi Sahibi Şerif Gürbaş ortaklığında kurulan Başkent Unlu Mamuller, İnegöl ilçe protokolünün katıldığı törenle açıldı.
İş dünyasında değişim
İş dünyasında değişim
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nda yeni başkan Yavuz Uğurdağ oldu.
KOBİ OSB´YE TALEP YAĞIYOR
KOBİ OSB´YE TALEP YAĞIYOR
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez, Bursalı firmaların KOBİ OSB´ye büyük ilgi gösterdiğini belirterek, bini aşkın firmadan gelen taleplerin 5 milyon metrekareye ulaştığını söyledi.
ANIL´DAN ARABULUCULUK DEĞRLENDİRMESİ
ANIL´DAN ARABULUCULUK DEĞRLENDİRMESİ
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Metin Anıl, 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu´nu ile iş uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuğun iş dünyasına olan etkilerini değerlendirdi.
İZİNSİZ YAYANLARA BÜYÜK CEZA
İZİNSİZ YAYANLARA BÜYÜK CEZA
Müşterilerinin kişisel verilerini yayan şirketlere 1 milyon lira ceza ve 3 yıl hapis
TÜRK FİRMALARINA ÇAĞRI
TÜRK FİRMALARINA ÇAĞRI
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, 180 milyona yaklaşan nüfusu ve hızla büyüyen ekonomisiyle dikkat çeken Bangladeş´in İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam´ı ağırladı.
KDV ORANLARI EŞİTLENMELİ
KDV ORANLARI EŞİTLENMELİ
İnegöl İşadamları Derneği Başkanı Hakan Özdemir, Maliye Bakanı Naci Ağbal´dan KDV oranlarının eşitlenmesini istedi.
TÜRK METAL´DEN YÜRÜYÜŞ EYLEMİ
TÜRK METAL´DEN YÜRÜYÜŞ EYLEMİ
Türk Metal Sendikası, MESS ile yaptığı görüşmelerden uzlaşma alamayınca eylem sürecine başladı. Servislerden fabrika yolunda inen işçiler, 11 iş yerine yürüyerek gitti.
BÜYÜME İŞ DÜNYASINA MORAL VERDİ
BÜYÜME İŞ DÜNYASINA MORAL VERDİ
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye´nin yılın 3´üncü çeyreğinde dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi olmasının iş dünyasına büyük moral verdiğini söyledi.
BURSA HABERLERİ
GÜNCEL
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
MAGAZİN
EĞİTİM
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
ASAYİŞ
POLİTİKA
SPOR
YAŞAM
EKONOMİ
DÜNYA