Dündar, Kuş Pazarını Gezdi
Dündar, Kuş Pazarını Gezdi
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Soğanlı Kapalı Pazar Alanı´nda kurulan kuş pazarını gezerek, güvercin pazarlığına aracılık etti.
"Alper Taban istifa edecek mi"
"Alper Taban istifa edecek mi"
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban´ın belediye çalışanlarının siyasi propaganda yaptığını ispat etsinler istifa ederim sözü üzerine, belediyenin memur kadrosunda bulunan Eşref Yiğit´in AK Parti seçim çalışmalarına katıldığı ortaya çıktı. İYİ Parti adayı Özdemir, Taban´a istifa sözünü hatırlattı..
İnegöl´de Yeniden Refah´ın başkanı İlhan Baykan oldu
İnegöl´de Yeniden Refah´ın başkanı İlhan Baykan oldu
1. Olağan genel kurulunu gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi´nin İlçe Başkanlığı´na İlhan Baykan seçildi.
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Başkan Aktaş, kadın esnaflarla buluştu
Dündar: “Merkezdeki Fabrikalar da Dönüşüme Ayak Uydurmalı”
Dündar: “Merkezdeki Fabrikalar da Dönüşüme Ayak Uydurmalı”
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa´nın en önemli ulaşım akslarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı çevresindeki fabrikaların şehir merkezi dışına taşınmasını istedi. Dündar, Bursa´nın modern dönüşümüne özel sektörün de destek vermesi gerektiğini belirtti.
“7/24 Hizmette Öncü Belediyeyiz”
“7/24 Hizmette Öncü Belediyeyiz”
Belediyelerin vatandaşlara 7/24 hizmet vermesi için 81 ile genelge gönderilmesiyle başlayan Açık Belediyecilik uygulaması hakkında konuşan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Göreve geldikten sonra ilçe halkının her türlü istek, beklenti, tavsiye ve şikayetlerini ulaştırabilmeleri için oluşturulan çözüm merkezimiz ile 7/24 vatandaşların hizmetinde bulunarak bu alanda tüm belediyelere öncü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Güvenli gelecek için dev işbirliği
Büyükşehir ve Emniyet arasında imzalanan protokolle, Burulaş arkasındaki 18 dönümlük alan asayiş ve tüm motorlu ekiplerin konuşlandırılması için düzenlenecek.
Tarih: 25.2.2019 17:07:25

Kentin zirvesi, Bursa´da güvenlik hizmetlerinin daha etkin sunulması amacıyla Büyükşehir Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan protokol töreninde bir araya geldi.

Ulaşımdan altyapıya, spordan tarihi mirasa kadar her alanda Bursa´yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçirirken, Emniyet ve Milli Eğitim başta olmak üzere tüm kamu kurumlarıyla işbirliği içinde hareket eden Büyükşehir Belediyesi, daha güvenli bir Bursa için Emniyet Müdürlüğü ile yeni bir projeye daha imza atıyor. Odunluk Mahallesi´nde BURULAŞ´ın hemen arkasında kalan Milli Emlak´a ait yaklaşık 18 dönüm alan, bu proje ile kentin güvenliğine hizmet edecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak plan değişikliğinin ardından asayiş ve tüm motorlu ekiplerin konuşlandırılması için bölge yeniden düzenlenecek. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından yine bu bölgeye 200 metrekare kapalı alana sahip çok amaçlı bir toplantı salonu yapacak. Toplantı salonuna 23 Ekim 2018 tarihinde görevi başında şehit olan polis memuru Hayrettin Yılmaz´ın ismi verilecek ve böylelikle şehidin ismi de ölümsüzleştirilecek. Yine çevre duvarı, çalışma alanları, sosyal alanlar, bakım alanları, depolama ve park alanları ile ihtiyaç duyulan diğer yapı ve tesislere dair projeler, Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Müdürlüğü arasında oluşturulacak teknik bir komisyon tarafından müştereken hazırlanacak.

Huzur ve esenliğe güç katacak

Daha güvenli bir Bursa için hayata geçirilecek projenin tanıtımına Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Refik Özen, Osman Mesten, Ahmet Kılıç, Mustafa Esgin, Zafer Işık ve Atilla Ödünç, Şehit Polis Hayrettin Yılmaz´ın babası Tuncer Yılmaz ve kız kardeşi Özge Topçu da katıldı. Projenin uygulanacağı alanda yapılan tanıtım toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Emniyet teşkilatımız, jandarmamız, güvenlik güçlerimiz 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak çalışıyor. Biz evimizde rahat içinde otururken, onlar bayram, seyran, hafta sonu, gece, gündüz demeden fedakarca görev başındalar. Onların daha verimli görev yapabilmeleri için yeni çalışma alanlarına ihtiyaç var. Üzerinde bulunduğumuz 18 dönümlük alanda gerek imar revizyonu yapıldıktan sonra asayiş ekiplerimiz burada konuşlanacak. Büyükşehir Belediyesi olarak buraya yapacağımız çok amaçlı salona da şehit polisimizin adını vereceğiz. Böylelikle şehidimizin ismini de ölümsüzleştirmiş olacağız. Buraya kazandıracağımız proje Bursa´mızın huzur ve eserliğine güç verecek” dedi.

Büyükşehir´e teşekkür

Bursa Valisi Yakup Canbolat, kamu kurumlarının birlikte hareket ederek, güvenlik adına önemli bir projeyi hayata geçireceğini söyledi.  Bu projede Büyükşehir Belediyesi´nin önemli bir katkısı olduğunu kaydeden Canbolat, “Asayiş ve önleme ekiplerimiz burada olacak. Motorlu ekiplerimiz, buradan her bölgeye daha seri olarak müdahale edebilecek. Büyükşehir Belediyemiz tarafından yine bir eğitim merkezi yapılacak. Şehrimizin güvenlik ve esenliğine katkı sağlayacak projeye katkısı nedeniyle Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çocuklar için trafik akademisi

İl Emniyet Müdürü Osman Ak da Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları müşterek çalışma sonucunda Trafik Şube Müdürlüğü´nün uygun bir yerde konuşlandırılması için bu noktayı belirlediklerini söyledi. Osmangazi ve Nilüfer ilçelerinin hemen sınırında bulunan alanın çok stratejik bir bölge olduğunu dile getiren Ak, “Trafiğin düğümlenme noktası olan Acemler Kavşağı´nın hemen arkasındayız. Buradan hem Mudanya hem de İzmir ve Ankara yolu güzergahına daha seri müdahale şansımız olacak. Ayrıca bu projenin hemen uç kısmına bir de çocuklar için trafik akademisi kazandıracağız. Burada çocuklarımız için pist ve eğitim materyalleri bulunacak. Çocuklarımıza trafikle ilgili her türlü eğitimi burada verebileceğiz” dedi.

Ne yapsak az

Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da “Bulunduğu mekan itibariyle şehir için stratejik bir nokta olan burada konuşlanacak Yunuslar, Bursa´nın güvenliği, asayişi ve trafiği için son derece önemli bir hizmet ifa edecekler. Türkiye´de polisimiz, güvenlik güçlerimiz, jandarmamız için belediyeler olarak, merkezi iktidar olarak, sanayici hayırseverler olarak ne yapsak azdır. Onlar gece gündüz demeden milletimiz bekası, güvenliği için kendilerini riske atarak görev yapıyorlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hayata geçirilecek projeye ilişkin protokol ise BURULAŞ binasında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Vali Yakup Canbolat ve Emniyet Müdürü Osman Ak arasında imzalandı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Güvenli gelecek için işbirliği
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İnegöl´de Sisi´yi binlerce kişi protesto etti
İnegöl´de Sisi´yi binlerce kişi protesto etti
Mısır´da zalim sisi yönetiminin masum insanları bir bir idam etmesine yönelik tepkiler çığ gibi büyürken, dün İnegöl´de sivil toplum kuruluşları tarafından protesto yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe binlerce İnegöllü katıldı.
Askerlik ne zaman düşecek
Askerlik ne zaman düşecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıklamalarının ardından vatandaşlar yeni askerlik sistemiyle ilgili detayları araştırmaya başladı. .
Cidde´de Bursa rüzgarı esti
Cidde´de Bursa rüzgarı esti
Cidde´de Bursa rüzgarı esti
Dile kolay, tam 77 yıl
Dile kolay, tam 77 yıl
Dedesi 15 yıl, babası 30 yıl kendisi ise 32 yıldır Yenice Mahallesi´nde muhtarlık yapan ı Halil Peynirci, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olduğunu açıklayarak Yenicelilerden destek istedi.
İnegöllü işadamı hayatını kaybetti
İnegöllü işadamı hayatını kaybetti
Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnegöl doğumlu Erdoğan Demirören hayatını kaybetti.
Cenneti vaat eden seçimi kazanır!
Cenneti vaat eden seçimi kazanır!
Türk sinemasının klasiklerinden biri olan Züğür Ağa´daki seçim sahnesi, aradan yıllar geçmesine rağmen güncelliğini koruyor.
Türkiye bu sahneye kilitlendi
Türkiye bu sahneye kilitlendi
İşte Sadettin Köpeğin kellesinin uçma anı
İşte Bursa´daki suyun son hali
İşte Bursa´daki suyun son hali
İnegöl´de özellikle sabah saatlerinden ev ve işyerlerindeki çeşmelerden akan su vatandaşların sosyal medyadan tepkisine yol açtı.
Uludağ´da kar sevinci
Uludağ´da kar sevinci
Kış turizminin göz bebeği olan Uludağ´da Mart sonunda kar yağışı başlayınca otelciler sezonu uzattı. Kayak yapmak isteyenler pistlere akın etti.
Şehidi onbinler uğurladı
Şehidi onbinler uğurladı
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) Suriye´nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı´nda şehit düşen Uzman Onbaşı Halil İbrahim Aygül, Çorum´un Alaca ilçesinde son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.I
İNEGÖL´DE OSMANLI GELENEĞİ
İNEGÖL´DE OSMANLI GELENEĞİ
Tamamı kadın işletmecilerden oluşan 38 işyeri ile yeniden hizmete giren tarihi çarşıda pazartesi günleri öğlen namazını müteakip okunan Kur´an-ı Kerim´in ardından İshakpaşa Cami İmamı Mehmet Nuri Memiş tarafından esnaf duası yapılıyor.
ÇÖPTE BULDUĞU ALTINLARI POLİSE TESLİM ETTİ
ÇÖPTE BULDUĞU ALTINLARI POLİSE TESLİM ETTİ
Çöpe atılmış çantanın içinde 20-25 bin lira değerinde altın bulan güvenlik görevlisi, çantayı polise teslim etti.
TRUMP´UN BENZERİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
TRUMP´UN BENZERİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
ABD Başkanı Donald Trump´a benzerliğiyle dikkat çeken eski belediye Başkanı Abdullah Topçu son yolculuğuna uğurlandı.
BURSALI GENÇLER YENİ YILA CAMİDE GİRDİLER
BURSALI GENÇLER YENİ YILA CAMİDE GİRDİLER
Bursa´da 2018 yılının ilk sabahına gençler, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Şehreküstü Camii´nde girdi.
BURSA´DA YILBAŞI SEFERBERLİĞİ
BURSA´DA YILBAŞI SEFERBERLİĞİ
Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak, yıl başı öncesi şehirde alınan güvenlik tedbirlerini yerinde inceledi.
SADIK KÖPEK HASTANEDEN AYRILMADI
SADIK KÖPEK HASTANEDEN AYRILMADI
Sadık bir köpek, oğlunu hastaneye getiren sahibini acil servis önünde bir saat boyunca heyecanla bekledi.
KAMYONCUNUN NOTU DUYGULANDIRDI
KAMYONCUNUN NOTU DUYGULANDIRDI
kamyonuyla zeytin ağacının dalını kıran sürücü, bıraktığı pusulayla insanlık dersi verdi.
DUYGULANDIRAN GÖRÜNTÜLER
DUYGULANDIRAN GÖRÜNTÜLER
trafik ışıklarında mendil satarak geçimini sağlayan bir çocuk, arabaların durmasını beklerken yorulup bir kenara oturdu. O sırada yanına yavru bir köpek geldi. Köpeğin üşümüş olduğunu fark eden çocuk köpeğe sarılarak ısıtmaya çalıştı. İşte o görüntüler
ORHANELİ´DE TOPLU KONUT SEVİNCİ
ORHANELİ´DE TOPLU KONUT SEVİNCİ
Orhaneli Belediyesi ve TOKİ tarafından 2 yıldır devam eden çalışmaların sonuna gelindi.
BURSA ÇİMENTO FABRİKASINA ŞOK KARAR
BURSA ÇİMENTO FABRİKASINA ŞOK KARAR
Bursa Çimento Fabrikası´nın kapasitesini 2,5 kat artırmak ve atık ısıdan enerji üretmek için yaptığı proje hakkında 2. İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi.
KANSERİ KOKLAYARAK BULACAKLAR
KANSERİ KOKLAYARAK BULACAKLAR
Samsun Maarif Hareketi kapsamında hazırlanan "Erken Teşhiste Biodedektör Köpekler" adlı Türkiye´de ilk olacak projeyle, birçok kanser türünün erken teşhisini yapacak.
KARASU DERESİ SOS VERİYOR
KARASU DERESİ SOS VERİYOR
Bursa´nın İznik ilçesinde Çakırca Karasu deresi SOS veriyor.
SOKAK KÖPEKLERİ AÇ KALMAYACAK
SOKAK KÖPEKLERİ AÇ KALMAYACAK
Soğuk hava yüzünden yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için gerçekleştirilen ´Bir lokma da sen ver´ kampanyasına bu yıl erken başladı.
KAZANDIĞI OTOMOBİLİ BAĞIŞLADI
KAZANDIĞI OTOMOBİLİ BAĞIŞLADI
Bursa´da çekilişle sıfır kilometre bir otomobil kazanan işadamı, bu aracı Hemofili Derneği´ne bağışlayarak örnek bir davranışa imza attı.
BURSA HABERLERİ
GÜNCEL
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
MAGAZİN
EĞİTİM
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
ASAYİŞ
POLİTİKA
SPOR
YAŞAM
EKONOMİ
DÜNYA