BOZBEY: “SANATIN HER ALANINI DESTEKLEMEMİZ GEREKİYOR”
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kent Tiyatrosu oyuncuları ve Belediye Tiyatro Müdürlüğü çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Tarih: 16.12.2017 16:55:04

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kent Tiyatrosu oyuncuları ve Belediye Tiyatro Müdürlüğü çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 
Sohbet havasında geçen buluşmada Başkan Mustafa Bozbey, 1999 yılında “Nilüfer´i kültür sanat şehri yapmak" için bir hayal kurduklarını ve bu yolda önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi. Nilüferlileri gülümsetmek için hizmet ürettiklerini belirten Bozbey, “Siz de sanatsal anlamda bunu yapıyorsunuz. Sahnelediğiniz oyunlarla zaman zaman düşündürseniz, duygulu anlar yaşatsanız da, neticede herkesin gülümsediği bir ortam oluşturuyoruz. Sadece tiyatroda değil, diğer sanat dallarında da örnek olduk” dedi.
“Farklı düşünceleri, farklı tepkileri dile getirilmesini sağlayacak ortamlar oluşturmalıyız” diyen Bozbey, “Nilüfer Belediyesi olarak yıllardır bunu yapıyoruz. Sanat, Nilüfer Belediyesi için 1999 yılından bu yana çok önemli bir noktadadır ve bu konuda kurum olarak ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Gelecek açısından bu çok önemli” diye konuştu.
Oyuncular, sanatseverleri yeni projelerle buluşturmak için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BURSA HABERLERİ
GÜNCEL
KÜLTÜR-SANAT
SAĞLIK
MAGAZİN
EĞİTİM
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
ASAYİŞ
POLİTİKA
SPOR
YAŞAM
EKONOMİ
DÜNYA