İHBAR HATTI- 0532 708 59 31
Başkan Erdem, deneyimlerini paylaştı
Nilüfer Rotary Kulübü´nün gençlere yönelik “İçindeki lideri keşfet” temasıyla düzenlediği RYLA seminerine konuşmacı olarak katılan Başkan Turgay Erdem, hem bilgi, deneyim ve tecrübelerini hem de Nilüfer´in yönetim anlayışını paylaştı.
Tarih: 30.9.2019 10:44:06

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Rotary Kulübü´nün düzenlediği RYLA seminerinde deneyim ve tecrübelerini paylaştı. “İçindeki lideri keşfet” temasıyla gerçekleştirilen seminere 2440. Bölge Guvernörü Fatih Akçiçek, Nilüfer Rotary Kulübü Başkanı Gökhan Gürsoy ve üyeleri ile çeşitli illerden gelen gençler yer aldı. Seminerde deneyim ve tecrübelerini gençlerle paylaşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Liderlik ve kent yönetimi” sunumuyla da yeni nesil Nilüfer´de uyguladıkları yönetim anlayışını anlattı. “Kenti yöneten insanlar, kentlerin kaderine yön veren insanlardır” diyen Başkan Turgay Erdem, “Ben bir mimarım. Bir yapıyı tasarlarken, geleceği ve oradaki ihtiyaçları düşünerek plan yaparsınız. Belediye başkanları bir bakıma kentin mimarıdır. Kent bizde başlar ve bizde biter. Kentlerin kaderini biz belirleriz ve kentlerimiz de tıpkı bize yani içinde yaşayan insanlara benzer” dedi. 

“Kentlerin de bir kimliği var”

Kentlerin de insanlar gibi bir kimliği olduğunu ifade eden Başkan Erdem, “Buradan yola çıkarak bir kenti planlamanın, o kentin kaderini çizmekle, kimliğini belirlemekle eşdeğer olduğunu söyleyebiliriz. Bir kenti planlamak; geleceğe dair bir öngörü gerektirir” ifadelerini kullandı.

Yerel yöneticilerin kentleri, insan odaklı yaklaşımla 50-100 yıl sonrasını düşünerek planlamak zorunda olduğunun altını çizen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Türkiye´de bu konuda başarılı uygulamaların yürütülemediğini söyledi.  

Türkiye´deki siyaset geleneği ve demokrasi kültürü nedeniyle hem ekonomik hem de yerelde alınan kararların uygulanması bakımından üst makamlara bağlı olan belediye başkanlarının, kentin geleceğinin belirlenmesi sürecinde tek başına yetkili ve söz sahibi olmadığına dikkat çeken Başkan Turgay Erdem, “İşte bizim liderlik anlayışımız, burada devreye giriyor” dedi.

“Yönetim anlayışımızın temelinde katılımcılık var”

Nilüfer Belediyesi´nin yönetim anlayışının temelinde “katılımcılık” olduğunu vurgulayan Başkan Turgay Erdem, kentin geleceğini belirleyen karar süreçlerine, kent dinamiklerinin ve halkın katılımını sağlayarak, ortak akılla hareket etmeyi ilke edindiklerini belirtti.

Nilüfer´deki mahallelere yapılacak olan hizmetlere, Mahalle Komiteleri aracılığıyla o mahallede yaşayan insanların karar verdiğini hatırlatan Başkan Turgay Erdem, stratejik plan süreçlerinde de “Birlikte yönetim” anlayışıyla tüm paydaşların katıldığı ortak bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Başkan Turgay Erdem, “Mahalle Çalıştayları, çocuk atölyeleri, anketler ve fikir buluşmaları yaparak meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının sürece katılımını sağlıyoruz. Böylelikle kentin ihtiyaçlarını ve hizmet önceliklerini halkla birlikte belirliyoruz. Bunu yapınca karar süreçlerine katılan bir yurttaş yapılan hizmete de sahip çıkıyor, şehrin geleceğine de sahip çıkıyor” dedi.

Nilüfer´de demokrasi kültürünü geliştirmek adına sivil örgütlenmeyi destekleyen projeleri hayata geçirdiklerini dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, özellikle kadınlara ve çocuklara yönelik yaptıkları çalışmaları da paylaştı.

Nilüfer´in, Bursa´nın cazibe merkezi haline geldiğini vurgulayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, konuşmasını şöyle tamamladı: “Çünkü insanlar beton yığınları arasında soluksuz kalmıyor. Parklarımız, yeşil alanlarımız var. Çünkü planlı bir kent, insanların soluk alabilecekleri sosyal donatı alanları, yürüyüş yolları var. Kültür-sanat ve spor adına her yaştan insan için ihtiyaç duyulan her şey var. Burada yaşayan çocuklar-gençler enstrüman da çalıyor, spor da yapıyor, kültür-sanat etkinliklerine de katılıyor, kentine de sahip çıkıyor, hayatın her alanına katılıyor. İşte Nilüfer´in geleceğini biz bu bilinç üzerine kurduk ve en büyük yatırımımızı aslında insana yaptık.”

Seminerin sonunda Nilüfer Rotary Kulübü Başkanı Gökhan Gürsoy, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem´e teşekkür ederek, günün anısına “3 yılda 100 bin fidan” kampanyasına Başkan Turgay Erdem adına fidan bağışladıklarını belirtti.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başkan Erdem deneyimlerini paylaştı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 İnegöl Belediyesi´nde Sanatın Yaşı Yok
İnegöl Belediyesi´nde Sanatın Yaşı Yok
İnegöl Belediyesi, kültür sanat sezonunun açılmasıyla birlikte çocuk tiyatro gösterilerinin de startını verdi. Cumartesi günü 2 ayrı yaş grubuna göre iki ayrı çocuk tiyatro gösterisi minik sanatseverlerle buluştu.
 Ailelere Dijital Hayat Ve Mahremiyetleri Anlatıldı
Ailelere Dijital Hayat Ve Mahremiyetleri Anlatıldı
İnegöl Belediyesi´nin AHİD işbirliği ile gerçekleştirdiği Evlilik Okulu eğitimlerinin üçüncü haftasında, ailelere “Dijital Hayat ve Mahremiyetleri” anlatıldı.
Kurşunlu´da kaçak yapı operasyonu
Kurşunlu´da kaçak yapı operasyonu
Gemlik Belediyesi kaçak yapılara izin vermiyor.
Eller semada, diller duada...
Eller semada, diller duada...
Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı üçüncü gününde tüm hızıyla devam ederken, sabah namazında 6 asırlık Ulucami´de toplanan Bursalılar, sınır ötesindeki Mehmetçik için dua etti
Başkan Taban Modef´i Ziyaret Etti
Başkan Taban Modef´i Ziyaret Etti
Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve Meclis Üyesi Esra Leblebici ile birlikte Modef Expo´yu ziyaret etti.
Bursa´nın nabzı kültür sanat ile atacak
Bursa´nın nabzı kültür sanat ile atacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan ‘2019 – 2020 Kültür – Sanat´ faaliyetlerini tanıtarak, yeni sezonda Bursa´nın nabzının, kültür ve sanatla atacağını söyledi.
Mudanya´da “Yaşam Boyu Eğitim” Sürüyor
Mudanya´da “Yaşam Boyu Eğitim” Sürüyor
Mudanya Belediyesi, her yaştan Mudanyalıyı eğitimle buluşturmaya devam ediyor. Yeni Mahalle Kültür, Sanat, Gençlik ve Spor Merkezi´nde resim, amigurimi, makrome, gitar, ritim, step aerobik, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği kurslarında 7´den 70´e her yaştan Mudanyalı eğitim görüyor.
 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay İnegöl Belediyesi´ni Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay İnegöl Belediyesi´ni Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay İnegöl Belediyesi´ni Ziyaret Etti
Dündar´dan Emniyet Müdürü Aslan´a Hayırlı Olsun Ziyareti
Dündar´dan Emniyet Müdürü Aslan´a Hayırlı Olsun Ziyareti
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa´ya atanan İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
İnegöl´de mobilya fuarı açıldı
İnegöl´de mobilya fuarı açıldı
42. MODEF EXPO Uluslararası Mobilya Fuarı, düzenlenen törenle kapılarını açtı. 7-12 Ekim tarihleri arasında açık kalacak olan fuar, mobilyada yeni trendleri dünyaya tanıtacak.
Yenişehir´in öncelikleri masaya yatırıldı
Yenişehir´in öncelikleri masaya yatırıldı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükorhan, Harmancık, İznik ve Yıldırım´ın ardından Yenişehir İlçesi´nde muhtarlarla buluştu.
İnegöl´de altyapı etap etap yenilenecek
İnegöl´de altyapı etap etap yenilenecek
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl´ün altyapısını sil baştan yenileyecek olan yaklaşık 150 milyon TL´lik yatırımın ihalesini Kasım ayında yapacaklarını belirterek, altyapının etap etap yenileceğini söyledi.
Mudanya mütarekesi 97. Yıl kutlama etkinlikleri başlıyor
Mudanya mütarekesi 97. Yıl kutlama etkinlikleri başlıyor
Mudanya Mütarekesi´nin 97. yıldönümü, Mudanya Belediyesi´nin ev sahipliğinde bu yıl da coşkuyla kutlanacak. Araştırmacı Yazar Erol Mütercimler, Yazar İnci Aral, sevilen sanatçılar Mehtap Meral, Suat Suna, Kürşat Başar ve Can Bonomo ile “Cem´niyet grubu, Mütareke Meydanı´nda Bursalılarla buluşacak. Türk Hava Kuvvetleri´nin akrobasi timi olan Solo Türk ise Mudanya semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirecek.
Sanat Güneşi´ne Vefa Gecesi
Sanat Güneşi´ne Vefa Gecesi
Osmangazi Belediyesi, Türkiye´nin sanat güneşi Zeki Müren´i vefatının 23´üncü yılında düzenlediği ‘Zeki Müren´i Anma Gecesi´ ile ile yad etti.
Sertaslan, "Kurşunlu huzur odağı olacak"
Sertaslan, "Kurşunlu huzur odağı olacak"
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan Gemlik´in sahil bölgesindeki Kurşunlu Mahallesi´ni ziyaret etti.
Büyükşehir´in ‘Efeler´i sezonu açtı
Büyükşehir´in ‘Efeler´i sezonu açtı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu sezon ‘Efeler Ligi´nde mücadele edecek olan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Erkek Voleybol Takımı´nın antrenmanını izledi. Başkan Aktaş, Büyükşehirli sporcuların yeni sezonu başarılarla dolu geçireceğine inandığını söyledi.
Belediye ekipleri kırsalda çalışıyor
Belediye ekipleri kırsalda çalışıyor
İnegöl Belediyesi, İclaliye Mahallesinde altyapısı tamamlanan bölgede parke taşı uygulamasına başladı. Çalışmayı yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Kırsal mahallelerimizde de aynı merkezde olduğu gibi eksiklerin giderilmesi, diğer ihtiyaçlarının karşılanması noktasında tüm ihtiyaçları bir bir planlamaya alıyoruz” dedi.
Bursa´da turizm günleri başlıyor
Bursa´da turizm günleri başlıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin sahip olduğu doğal zenginlikleri ve yapılabilecek doğa sporlarını ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri, 5-6 Ekim 2019 tarihlerinde Hüdavendigar Kent Parkı´nda gerçekleştirilecek.
Gemlik tek yürek oldu
Gemlik tek yürek oldu
Gemlik Belediyesi´nde yaşanan münferit olayla ilgili basın açıklaması yapıldı. Açıklamada “Gemlik´te bu tip eylemlere asla ama asla müsamaha gösterilmemelidir, gösterilmeyecektir. Tüm hemşerilerimizi aynı duyarlılığa davet ediyoruz” denildi.
UEDAŞ Ekipleri affetmiyor
UEDAŞ Ekipleri affetmiyor
Limak AŞ´ye bağlı UEDAŞ ekipleri, ekonomik sıkıntı nedeniyle elektrik faturalarını geciktiren esnafa acımıyor. Ekipler sanayide bir çok firmanın elektriğini keserek üretimin durmasına neden oldu.
“Türkiye´nin en zamsız belediyesiyiz”
“Türkiye´nin en zamsız belediyesiyiz”
“Türkiye´nin en zamsız belediyesiyiz”
MARUF İstanbul´da start aldı
MARUF İstanbul´da start aldı
“Türkiye´nin en zamsız belediyesiyiz”
Yerel Gazeteden İlginç protesto
Yerel Gazeteden İlginç protesto
İnegöl´de günlük yayın yapan Haber Yorum Gazetesi, 2 Ekim 2019 Çarşamba günkü sayısını elektrik zammını protesto eden bir manşetle çıkarma kararı aldı.
Başkan Taban´dan itfaiyecilere kutlama
Başkan Taban´dan itfaiyecilere kutlama
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, itfaiye haftası kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi İnegöl İtfaiyesini ziyaret etti.
DOLAR
5.9103
EURO
6.5174
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi